Waar stond je aan het begin van het project?
Aan het begin van het project stond er al een eerste versie van het dataplatform in Databricks. Mijn rol als data engineer was om dit platform verder te helpen ontwikkelen en te professionaliseren, zodat het een centrale en betrouwbare omgeving werd voor de hele organisatie, gericht op dashboarding, analyses en datagedreven besluitvorming.
Wat maakte het project uitdagend/interessant?
Het was uitdagend én interessant om in Databricks te werken aan het structureren en optimaliseren van de data pipelines en datamodellen. Er lagen kansen om de bestaande architectuur schaalbaarder en efficiënter te maken, waarbij ik nauw moest samenwerken met analisten, developers en business stakeholders om de data zo bruikbaar mogelijk te maken.
Wat heb je geleerd of ontwikkeld?
Ik heb diepgaande ervaring opgedaan met Databricks, met name in het ontwikkelen van robuuste ETL-processen, het toepassen van best practices voor data engineering in notebooks en het structureren van data voor analyse en rapportages. Ook heb ik mijn kennis over Delta Lake, Spark performance optimalisatie en het beheren van een gedeeld datalake verder ontwikkeld.
Hoe neem je die groei mee naar toekomstige projecten of je rol bij KVL?
Dit project heeft mij geleerd hoe belangrijk het is om niet alleen technische oplossingen te bouwen, maar ook om de businessdoelen te begrijpen en de data daar optimaal op af te stemmen. Deze ervaring stelt me in staat om in toekomstige projecten of in mijn rol bij KVL een actievere rol te spelen. Ik wil niet alleen de motor zijn achter de data pipelines, maar ook een sturende kracht achter de strategische keuzes die we maken. Door proactief samen te werken met stakeholders wil ik ervoor zorgen dat we een toekomstbestendig dataplatform bouwen dat daadwerkelijk waarde toevoegt aan de hele organisatie.

